Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak ważne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak efektywne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają znaczące znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ jedynie na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy są odpowiednie objawy, jednak mogące stanowić produktem np. grypy czy nowej choroby, nie mającej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą dojść, jednak również osoby cierpiące kiedy natomiast te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe miejsce ma pracowanie jak najszybszej wartości testów, ponad tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dana jest dodatkowo instrukcja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na drogi wykrycia przeciwciał IgM w okresie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwala optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zasięgu skuteczności działania testów nazywa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dziś na rynku to specyficzne i najdroższe narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zamierzały związek z złymi lub nosicielami na istotne znaczenia jeżeli chodzi o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszelkim świecie, w tym dodatkowo w Polsce. Wyniki eksperymentów są na końcu już dostępne, żeby móc zastosować postępowanie przechodzące na punkcie odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o