{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych sytuacjach może nam w znacznym stopniu uprościć życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza przeszłość wiążąca się z zaciąganiem kredytów oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą historię finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz garść informacji odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, na podstawie których bank może ocenić wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o