Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je przygotować? Bojowniki, ze względu na proste drogie ubarwienie, dość często chciane są do upraw w domowych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na bliskich pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do zachowania odpowiedniej formie i zdrowia.

Niezmiernie ważnym jest, by zapewnić im jako najnormalniejsze powody do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom dobre powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niekorzystne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i spotykają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego osobnika przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta zwiększa się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi stanowi istotniejsza, akwarium powinno stanowić co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było stałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, chodzącymi do szkoły ryb labiryntowych, oraz zatem świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być dobro zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest więc również kolejną zaletę – chroni ryby przed za dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto zamontować na chwila roślin, które będą montowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub drugie czynniki podłoża, jak skały w ciemniejszym kolorze. Zapewni nam toż piękne powody do praktyce tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej jedynej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o